Якщо ключ застряг у замку

Ми 23 роки працюємо в Україні з продукцією CISA і за весь час не було жодного випадку, щоб наш клієнт поскаржився на зламаний або застряглий в замку ключ. Адже ми пропонуємо якісні італійські циліндри і ключі, зроблені з латуні.

Але в Україні, на жаль, ситуація така, що 90% циліндрів і ключів — китайського або в кращому випадку турецького виробництва і на відміну від італійської продукції, вони зроблені з силуміну, тож легко ламаються.

Коли ключ застрягає в замку, як правило, причини дві: або ключ, або циліндр.
У цій статті ми розглянемо дві найпоширеніші ситуації і спробуємо запропонувати деякі рішення.

Найперша порада в даному випадку звернутися до слюсаря, який зі своїми інструментами та досвідом швидко вирішить проблему.
Але перш ніж звертатися по допомогу, у нас є декілька способів, як вирішити ці проблеми своїми руками.

Ключ застряг у замку

Це стається так: ви вставляєте ключ у циліндр, щоб відкрити двері, повертаєте його, але він застрягає.
В таких випадках не треба насильно повертати ключ, оскільки це може зігнути його, або ще гірше — зламати. Цей метод також може пошкодити циліндр.
Для самостійного вирішення цієї проблеми треба переконатися, що ключ правильно вирівняний по відношенню до циліндра, тобто нижня частина ключа відповідає нижній частині циліндра. Якщо так, спробуйте вставити викрутку в отвір на головці ключа (в який зазвичай вставляють брелок) і спробуйте витягнути ключ, не обертаючи його, щоб не зламати.
Спробувати витягнути ключ можна також, натиснувши циліндровий стовбур в протилежному напрямку до напрямку витягання ключа (для відновлення можливих невідповідностей поршневих отворів, між ключем і корпусом циліндра) одночасно потягнувши ключ.
У крайньому випадку, можна спробувати витягти ключ за допомогою плоскогубців, але будьте обережні, тримаючи його рівно, щоб не зламати.

Якщо ключ зламався у замку

Ситуація, подібна до попередньої, але на цей раз ключ зламався і частина його залишилась усередині циліндра замка.
У цьому випадку ви можете витягти застряглу частину ключа за допомогою гострого інструменту, наприклад ножиць. Якщо не виходить, то можна скористатися дрилем, але це крайня міра, адже так ви можете пошкодити циліндр. У відео нижче показано, як це зробити:

Другий метод витягнення зламаного ключа — за допомогою кабельної стяжки. Спочатку перевірте, чи можна вставити її між ключем і циліндром, потім нанесіть невелику кількість клею з однієї сторони смужки і вставте її між ключем і циліндром так, щоб клейка сторона смужки притиснулась до ключа. Через декілька хвилин, коли клей застигне і стяжка прикріпиться до ключа, потягніть за стяжку і витягніть ключ. Ось як це працює на відео:

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *